Birey Cepte Mobil Uygulaması

Birey Cepte Mobil Uygulaması

bryCEPTE Nedir?bryCEPTE; BRY Gelişim ve EIS Soru Bankalarında yer alan soruların çözümüne istediğiniz her an ulaşabileceğiniz bir uygulamadır; daha geniş bir tanımla “doğru bilgiye ulaşma, bilgiyi doğrudan alma, öğrenilenleri tekrarlama, öğrenilen bilginin kontrolünü sağlama, zamandan kazanma, özel öğretmenle çalışma” dır.Geleceğimiz olan öğrencilerimizin daima yanında olan sizlerin bu süreçte ki en büyük eğitim materyali yayınlardır. Bilgiyolu Ders Anlatım Föyleri (DAF) ve eis yayınları ile farklı seviyelerde hazırlanmış Soru Bankaları (Temel-Orta-İleri Düzey) sizlerin bu konudaki en büyük destekçiniz olarak hazırlanmıştır. Derste anlatılması gereken konuların Talim ve Terbiye Kurulu'nun hazırladığı müfredata uygun olarak işlenmesi ve bir bütünün ayrılmaz parçaları şeklinde üst üste konularak sağlam bir yapının ortaya çıkması en büyük amacımızdır. Bu nedenle ürünlerimiz uzman eğitimci kadromuzun titizlikle yürütülen çalışmaları sonucunda geliştirilerek siz değerli öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Amacımız; konuların DAF'lar üzerinden, zamanı en etkin şekilde kullanarak işlendikten sonra soru bankaları ile ödevlendirme yapılması ve öğrencinin takip edilmesidir.

50.000 Sorunun Videolu Çözümü Elinizinde Altında!


Her soru için, ayrı çözüm videosu hazırlanmıştır. Test ve soru numarası verilerek istenilen sorunun çözümüne ulaşılabilir.Soru Çözümü Videolarından En İyi Şekilde Yararlanmak İçin İzlenecek Yol!

 Kitaplarımızdaki sorulara ait çözüm videolarının amacı, konuyu anlatmak değil. Dolayısıyla soru çözüm videolarını dinlemek, öğrencinin bireysel çalışmasının ilk adımı değil, son adımı olmalıdır. Belli bir başarı ve anlama oranına ulaşmadan dinlenen videolar öğrenciye, hedeflenen katkıyı sağlamayacaktır.

Öğrenci, okulunda veya kayıtlı olduğu özel kurumda hazırlık kursuna katılır. Bu kurslarda derslerinin konu anlatımını öğretmenlerinden dinler. Öğrendiği konular veya dinlediği derslerle ilgili alıştırma yapmak, öğrendiklerini pekiştirmek ve test çözme tekniğini geliştirmek için soru bankaları alır. Bu kitaplardaki konu testlerini çözmeye çalışır.

Eğer; Konu ile ilgili testteki soruların çoğunu çözemiyorsa konuyu tam anlayamamış demektir. Ancak soruları %80 veya üzerinde bir oranda çözebiliyorsa konuyu anlamıştır. Ortaya çıkan duruma göre şunları yapar:

  Yanlış çözdüğü soruların nedenini araştırır,
  Konu tekrarı yapar,
  Soru çözüm videolarını izler.

Bu aşamalardan sonra kendisiyle ilgili çıkarımı yapar;

  Konuyu anlayamamışım
  Konu ile ilgili bilgi eksiklerim var
  Yanlış öğrenmelerim var
  İşlem hatası yapmışım
  Dikkatsiz davranmışım
  Çalışma metodumu gözden geçirmeliyim
?